HABERLER

RÖNESANS EĞİTİM VAKFI EĞİTİME KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYOR

26.02.2019

Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yapımı gerçekleştirilecek Erman Ilıcak Fen Lisesi için taraflar arasında protokol imzalandı.

Kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk projeleri kapsamında eğitime odaklanan Rönesans Eğitim Vakfı, farklı illerde önemli kalıcı eserlere imza atmaya devam ediyor. Bugüne kadar 6 ilde, 7 eğitim kuruluşunun projesini tamamlayan vakfın bu konudaki son adresi ise Malatya oldu. Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalayan Rönesans Eğitim Vakfı, okulun inşasının 2020 yılında tamamlanmasını ve eğitim-öğretime başlamasını planlıyor.

Yenilenen kampüsü ve eğitim kalitesiyle Türkiye’nin sayılı okulları arasına girmesi planlanan Malatya Fen Lisesi, inşasından kampüsüne, sosyal alanlarından öğrencilerin çalışma ortamlarına kadar tüm alanlarda fark yaratacak şekilde tasarlanıyor. Sadece Malatya’nın değil tüm bölgenin başarılı öğrencileri için “yeni bir imkan” olarak adlandırılan okulun bu geniş kampüsünde,  derslikler, laboratuvarlar, atölyeler, sosyal ve sportif alanlarla tam teşekküllü yurt binası yer alacak. Mevcuttaki okul binasının yeri ise yakın dönemde inşaatı planlanan ortaokul için kullanılacak. Rönesans’ın diğer tüm faaliyet alanlarında olduğu gibi “sürdürülebilirlik” vizyonunun öne çıkacağı proje, yeşil ve çevreci olmakla kalmayacak, şehrin ve bölgenin kültürel dokusuna da uyumlu olacak.