TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri

kapsamında verilen GAN (Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye Özel Ödülü'ne bu yıl, Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans Holding bünyesinde iş imkanı sağlayan sosyal sorumluluk projesi "Genç Keşif Projesi, Pusula" layık görüldü.

PROJELER

Pusula Programı

Pusula, Türkiye’deki üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans eğitimini yeni tamamlamış olan gençlerin, mesleki yeterlilik ve yetkinliklerini geliştirmeleri amacı ile tasarlanan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Pusula Programı, gençlerin “Mezun olduk, peki ya şimdi?” sorusuna cevap ararken, kariyerleri için temel oluşturmaları ve geleceğe umutla bakmaları için bir fırsat sunuyor. Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans bünyesinde iş imkânı sağlayan Pusula Programı’nda 2016 yılında 100, 2017 yılında 120 genç iş başı yaptı.

Eğitim hayatı ile çalışma hayatı arasında bir ara kesit olacak ve gençlerin, aynı zamanda iş kültürünü benimseyerek çalışma hayatına hazırlanmalarını amaçlayan program, “TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kapsamında verilen GAN (Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye Özel Ödülü’ne de layık görüldü. Pusula Programı hakkında ayrıntılı bilgi için, web sitemizi ziyaret edebilir ya da Pusula Program Kitapçığı’nı inceleyebilirsiniz.